TeknikBilgin
Üye olun Sitemizden Tam Faydalanın!!!
TeknikBilgin
Üye olun Sitemizden Tam Faydalanın!!!
TeknikBilgin
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TeknikBilgin

TeknikBilgin Haber| Musıc |Google| Firefox | Games

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Windows Alternatifleri

YazarMesaj
GRaFiT
Administrator
Administrator
GRaFiT

Windows Alternatifleri Empty
MesajKonu: Windows Alternatifleri   Windows Alternatifleri Icon_minitimePtsi Mart 30, 2009 4:23 pm

Windows işletim sistemi alternatifsiz değil..! Özellikle yeni sürümleri ile kullanım kolaylığı ve kullanıcı dostu arabirimler konusunda çağ atlayan Linux birçok alanda Windows’a rakip oluyor. Hatta bazı ülkelerde hükümet nezdinde kabul görüyor, kamu kuruluşlarında Windows yerine Linux’a geçiş yapılıyor.
Eğer siz de açık kaynak kodlu bir işletim sistemine geçmeyi düşünüyorsanız Linux’u denememeniz için önünüzde hiçbir engel bulunmuyor. Ancak Linux açık kaynak kodlu ve aynı anda bir sürü farklı yerde geliştirilen bir işletim sistemi olduğundan birçok Linux türevi bulunuyor. "Dağıtım" adı verilen bu değişik Linux sürümlerinin hangisini kullanarak Linux dünyasına adım atacağınıza karar veremiyorsanız, karar vermenizde yardımcı olacak bu makaleye göz atmanızda fayda var. Makalede hem değişik Linux dağıtımları hakkında faydalı bilgiler hem de kullanıcı yorumları bulabileceksiniz… Bu makale A. Murat Eren tarafından hazırlanmış olan Linux Dağıtımları Belgesi kullanılarak derlenmiştir.
http://teknokoliker.tr.gg

Windows Alternatifleri
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Windows'u hızlandırın!!
» Windows XP Türkçe Dil Paketi...
» Windows XP Dosya Gizleme
» Windows 7 beta'yı korumak için
» Windows Vista Ultimate Türkçe Dil Paketi...