TeknikBilgin
Üye olun Sitemizden Tam Faydalanın!!!
TeknikBilgin
Üye olun Sitemizden Tam Faydalanın!!!
TeknikBilgin
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TeknikBilgin

TeknikBilgin Haber| Musıc |Google| Firefox | Games

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Windowsunuzda Kullanıcı yönetimi gercekLeştirin

YazarMesaj
GRaFiT
Administrator
Administrator
GRaFiT

Windowsunuzda Kullanıcı yönetimi gercekLeştirin Empty
MesajKonu: Windowsunuzda Kullanıcı yönetimi gercekLeştirin   Windowsunuzda Kullanıcı yönetimi gercekLeştirin Icon_minitimePtsi Mart 30, 2009 4:18 pm

Windows SteadyState Nedir?

Windows SteadyState, gün içinde birden çok kişinin kullandığı ve birden çok kullanıcı hesabına sahip bilgisayarlar üzerinde kullanıcılara çeşitli kısıtlamalar getirmenizi sağlayan, Microsoft tarafından kullanıcıların hizmetine sunulan bir programdır.

İnternet kafelerde, okulların bilgisayar laboratuvarlarında, kütüphanelerde yada evde tek bilgisayar üzerinde birçok hesap kullanılıyorsa bu program oldukça işinize yarayacaktır. Bu kısıtlama işlemlerini Windows bileşenlerinden Grup İlkelerini kullanarakta yapabilirsiniz. Ancak yapmış olduğunuz kısıtlamalar o makine üzerinde bulunan tüm kullanıcılara (yönetici hesabı da dâhil ) etki eder. Windows SteadyState ile böyle bir probleminiz kalmıyor. İstediğiniz kullanıcıya programın imkân tanıdığı kısıtlamaları getirebiliyorsunuz.

Hangi İşletim Sistemleri?

Windows SteadyState şu anda 2.0 ve 2.5 Beta olmak üzere iki farklı şekilde yayında. Windows SteadyState 2.0 sadece Windows XP işletim sistemini desteklerken, Windows SteadyState 2.5 Beta Windows Vista ve Windows XP işletim sistemini birlikte destekliyor.

Ürünün kullanımına ilişkin dökümanda, programın hangi işletim sistemleri ile kullanılabileceği aşağıdaki şekilde açıklanmış.

Windows XP Professional, Windows XP Home Edition, Windows XP Tablet PC Edition (Windows XP Service Pack 2 (SP2) ile birlikte).

Windows Vista Business, Windows Vista Ultimate, Windows Vista Home Basic, Windows Vista Home Premium, Windows Vista Starter.

Global Computer Settings• Set Computer Restrictions (Bilgisayar kısıtlamaları): Bu kısımda eşitli güvenlik ayarlarına ilişkin seçenekler yer almaktadır.

Windows SteadyState 2.0′yi buradan indirebilirsiniz. (Windows Xp için)

Windows SteadyState 2.5 Betayı buradan indirebilirsiniz. (Windows XP ve Windows Vista için)

Alıntıdır...
http://teknokoliker.tr.gg

Windowsunuzda Kullanıcı yönetimi gercekLeştirin
1 sayfadaki 1 sayfası