TeknikBilgin
Üye olun Sitemizden Tam Faydalanın!!!
TeknikBilgin
Üye olun Sitemizden Tam Faydalanın!!!
TeknikBilgin
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TeknikBilgin

TeknikBilgin Haber| Musıc |Google| Firefox | Games

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Haftanın Zeka Sorusu

YazarMesaj
Misafir
Misafir
Anonymous

Haftanın Zeka Sorusu Empty
MesajKonu: Haftanın Zeka Sorusu   Haftanın Zeka Sorusu Icon_minitimeC.tesi Ocak 17, 2009 3:21 pm

Bir kabilede kadınlar Pazartesi, Salı, Çarşamba günleri erkekler ise Perşembe, Cuma, Cumartesi günleri yalan söylemekteler. Diğer günlerde ise doğruyu söylemektelermiş.
KADIN: Dün yalan söylüyordum.
ERKEK: Ben de.
SORU: Bugün günlerden nedir?
...
Bu soru "Akıl Oyunları Şampiyonası 2006 Eleme Sınavı" sorusuymuş. Cevabı da çok kolay. Böyle bir soruyla eleme mi olur demeden de geçemedim görünce. Siz de buldunuz cevabı öyle değil mi?
Benim aklıma başka bir soru geldi bunu görünce. Daha önceden TZV'de sorulmuştu. Aklımdan kaldığı için aynen yazıyorum şimdi..
2.
DOKUZ - DÖRT - SEKİZ - SEKİZ - ? - DOKUZ - BEŞ
SORU: Yukarıdaki soru işaretli yere ne gelmelidir?
...
Birinci sınıfta Matematik - I dersimize giren hocamız geldi aklıma, dersin başında bize bu gibi sorular sorardı sonra başlardı derse. Bunu da sormuştu bize o zamanlar, cevabını öğrendiğimde şaşırmış ve beğenmiştim bu soruyu. Hocamız zaten TZV'nin sitesinde ilk 100'den düşmüyordu o aralar şimdi de hala katılıyor yarışmalara diye biliyorum. Kendisine saygılarımı sunuyorum..
İki soru yazmış oldum şimdi ben de buraya.. Kopya da vermedim hem.. Şimdi gideyim ben.....

Haftanın Zeka Sorusu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Haftanın Sitesi
» Haftanın Programı
» Haftanın Oyunu
» Haftanın Haberi:D
» Haftanın Şerefsizleri :x